22 квітня - міжнародний день Землі

Date: 22 квітня 2020 о 06:59, Refreshed 24 квітня 2020 о 17:32

22 квітня - міжнародний день Землі

День Землі щорічно відзначається в 147 країнах. Вперше, ініціативу зі створення заходів що до дня Землі та запровадження відзначення цієї події, виявили нью-йоркські студенти, школярі та їхні вчителі  22 квітня 1970 року у США. Ці люди запропонували зазирнути вглиб екологічних проблем і разом сприяту пошуку їх вирішення. З 1990 року цей день проголошено міжнародним, а в Україні він відзначається з 1992 року. Сьогодні це питання є по-особливому актуальним, адже наша планета переживає важкі часи. Погіршення екології, кліматичні зміни, які не надто добре відображаються на екосистемах, метеокатаклізми, забруднення середовища, все це залишає відбиток на зеленому обличчі нашої планети.

Щороку у цей день мешканеці планети роблять свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очищають від сміття прилеглі території, висадждують хоча б одне деревце, відмовляються хоча б на один день від використання автомобіля тощо. Але цьогоріч під час карантину важливо залишатись вдома, аби зберегти своє власне здоров'я, а, можливо, навыть життя. Проте це зовсым не означаэ, що ми не можемо допомогти планеті з дому. Ви запитаєте як? Радимо, ознайомитись із наступними простими, але корисними порадами, які допоможуть не лише екології, а й вашому гаманцю та здоров’ю.

1. Закривайте кран під час чищення зубів

Поки Ви чистите зуби при відкритому крані, у каналізацію стікає близько 19 літрів води у день.

2. Вимикйте зарядні пристрої вночі

Зазвичай на заряджання електронного пристрою необхідно всьо 1-2 години. Увімкнені у розутку та зилшені на ніч "зарядки" споживають значно більше енергії, ніж потребують. Це погано для вашого пристрою, рахунку за електроенергію та екології.

3. Викидайте сміття в смітник

Зазвичай сміттєві баки у містах є на кожному кроці. Звісно, багато людей зараз свідомі того, щоб не смітити на вулиці, але важливо не боятися/лінуватися зробити зауваження іншим людям, які викидають сміття на вулиці.

4. Сортуйте сміття

Якщо поруч із житлом немає розподілених сміттєвих баків під різне сміття, то можна відокремлювати папір і здавати на макулатуру.

Цікаво знати:

Папір розкладається за 2-10 років.

Консервні бляшанки – 80 років.

Поліетиленові пакети – понад 200 років.

Пластмаса – 500 років.

Скло – 1 000 років.

5. Друкуйте з обох боків листка

Для виготовлення паперу щороку вирубується 125 мільйонів дерев. А скільки нікому не потрібних рекламних газет і листівок лежать у поштових скриньках і просто на вулицях наших міст?

6. Використовуйте екоторбинки або один пакет

Ми звикли усе упаковувати в пакетики, щоб чисто, акуратно, герметично... Але ж це поліетилен, а пакети розкладаються протягом не одного року. Тому, можни використовувати зручні екоторбинки та складати їх у одну багаторазову сумку-шопер, виготовлену із тканини. Таку можни зробити навіть своїми руками! Це просто, корисно та цікаво.

7. Закривайте вікна та двері під час роботи кондиціонера

Це зробить кондиціонер потужнішим в декілька разів та заощадить електроенергію.

8. Не наливайте у електрочайник води більше, аніж потрібно

Для нагрівання зайвої води витрачається зайва електроенергія.

9. Не купуйте велику живу ялинку на Новий Рік та Різдво, обмежтесь маленькою ялинкою зробленою із зв’язаних гілок соснових і (або) дідухом, так можна підтримувати українську традицію.

Немає покупця, нема продавця, є соснові ліси.

10. Не викидайте батарейки, а віддавайте у спеціальні місця збору

Потрапивши в землю, батарейка здатна забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів ґрунту. Викинувши всього дві старенькі батарейки з ліхтарика, ви зіпсуєте дві ванни, 8 відер і півтора чайника чистої води.

11. Не пийте воду із пластикових пляшок

90% пластикових пляшок не переробляються. При можливості купуйте сік у паперовій упаковці, або наливайте воду вдома і використовуйте спеціальну багаторазову пляшечку для води. Насправді ж більшість «мінеральних вод» зовсім не мінеральні, а столові, що фактично нічим не відрізняє їх від води з-під крану. Тим більше, коли рідина довго знаходяться в пластиковій пляшці, вона є не корисною для організму людини.

12. Купуйте місцеве

Коли ви купуєте продукцію вироблену виробником, який проживає найближче – зменшуєте витрати палива (енергії) на транспорт продукції від виробника до магазину. Також таким чином, ви підтримаєте місцевих виробників, що в зараз в нашій країні дуже потрібно.

13. Носіть натуральний одяг

Синтетика – це продукт отриманий методом хімічного синтезу, із неї виготовляють пластмасу й тканини. Тому можна сказати, що синтетичний одяг такий ж шкідливий, як і пластмасові пляшки. Тим більше, що одяг виготовлений із природних матеріалів значно приємніший до тіла й, на відміну від синтетичних тканин, зігріває.

Український письменник, гуморист, сатирик А.С. Крижанівський говорив: "У природі ніщо не пропадає, крім самої природи". - Тому, варто почати з себе, зберегти своє здоров'я та покращити життя: своє та планети.

Краса природи очима наших дітей у альбомі Краса навколо нас.