Історія
Дата: 11 січня 2018 о 14:38, Оновлено 13 вересня 2021 о 12:46
ЗАСНУВАННЯ СЕЛИЩА, ШКОЛИ
Селище міського типу Дунаївці засноване напередодні Першої світової війни, як залізнична станція, у зв’язку з будівництвом залізничної дороги Гречани – Кам’янець-Подільський. Згідно архівних даних 1 серпня 1914 року на відкритті дороги був присутній імператор Микола ІІ.
В роки Громадянської війни та перші роки встановлення Радянської влади селище відігравало важливу роль, як залізничний центр, здійснювалось будівництво окремих господарських приміщень, селище розбудовувалось.
В 1932 році в селищі було організовано колгосп ім. Сталіна, першим головою колгоспу був Товкач Олександр Іванович, який доклав багато зусиль для розвитку населеного пункту.
Шкільна освіта в селищі бере початок з холодного і голодного 1933 року, коли було відкрито початкову школу у приміщенні колишнього складу універмагу. Першим завідуючим школи був Вітер Віктор Іванович (репресований у 1937 році).
В період з 1936 року по 1941 роки діти навчались у 2-ох класах приміщення теперішньої кухні дільничної лікарні, навчання проводилосьу дві зміни.
У важкий 1937 рік школу очолив Черкас Василь Григорович, вчителями працювали Ходачник Б.І. та Ситнік О.Г.
В 1941 році, біля теперішнього дитячого садка комбінату хлібопродуктів, у будинку громадянина Грінберга було організовано початкову школу. 11 липня 1941 року селище було окуповане фашистами.
Період Великої Вітчизняної війни був досить складний для селища. 40 жителів не повернулися з фронту.
Із селища на примусові роботи в Німеччину було вивезено 170 наших односельчан.
На території бувшої бази ОСС був розміщений табір військовополонених, нагадуванням про це є братська могила. Найбільш жорстко фашисти відносились до єврейського населення. Багато євреїв було розстріляно німцями і поховано у так званих «єврейських ямах», які знаходяться біля бази сільгоспхімії.
ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД
24 березня 1944 року радянськими військами селище звільнено від німецько-фашистських загарбників. Відбудовуються господарські об’єкти, відновлюється житлове будівництво.
Навчання дітей проводиться у старих пристосованих приміщеннях.
Завідуючою школою у перші повоєнні роки 1946-1948 рр. була Чайковська (Кульчицька) Наталя Антонівна.
У серпні 1948 року завідуючим початковою школою було призначено фронтовика, офіцера Радянської Армії Конопельнюка Миколу Даниловича, який служив в армії з 1940 по 1946 роки. В цьому ж 1948 році початкову школу було реорганізовано у семирічну.
Микола Данилович у післявоєнний період доклав багато сил, енергії для зміцнення матеріальної бази школи, навчав біології, географії, малювання, трудового навчання.
У серпні 1958 року директором школи було призначено Козюка В’ячеслава Йосиповича. В 1958 році школа була реорганізована в середню. В 1959 році відбувся перший випуск учнів, які здобули повну середню освіту, одержавши атестат зрілості.
В цей час школа знаходилась у пристосованих приміщеннях: єврейських хатинках та колишньому гуртожитку комбінату хлібопродуктів.
Силами учнів, вчителів, громадськості селища здійснюється посадка дерев селищного парку. Починаючи з 1965 року проводиться добудова класних приміщень, спортивного залу.
БУДІВНИЦТВО ШКОЛИ
В 1974 році з ініціативи директора школи Козюка В’ячеслава Йосиповича при підтримці Першого секретаря Дунаєвецького райкому партії Лазаркевича Е.С. було розпочато будівництво нового приміщення школи .
Кооперування коштів першими здійснили керівники Дунаєвецького КХП та Дунаєвецької нафтобази (директори П.С. Присяжний та О.І. Баранецький)
Проектну документацію було замовлено і виготовлено колгоспом села Томашівка (голова правління В.М. Ткачук).
Значну допомогу у організації будівництва та фінансування надали: завідуючий Хмельницьким облвно Шайнога В.М., керуючий Хмельницьким будівельним банком Яворський В.Й., завідуючий Дунаєвецьким райвно Перепелюк П.Г., голова Дунаєвецького райвиконкому Брушньовський В.М., заступник голови облспоживспілки Овчаренко О.Г.
1 вересня 1975 року сучасне приміщення школи було введено в експлуатацію. Бригада будівельників під керівництвом прорабів І.Іваха та М. Тихонюка успішно справились із завданням, завершивши будівництво за рік.
Великий фронт робіт по впорядкуванні класних приміщень, коридорів, залів провели вчителі, батьки, учні. Проводиться благоустрій території, здійснюється насадження лип, берізок, горобини. Кільком кабінетам школи присвоюється звання «Кращий кабінет області» .
У 1978 році директор школи Козюк В.Й., відмінник народної освіти УРСР, бере участь як делегат Всесоюзного з’їзду вчителів.
ПЕРІОД ПЕРЕБУДОВИ...
В грудні 1981 року директором школи призначено В.С. Богуша. Батьками, учнями, вчительським колективом удосконалюється рівень навчально-виховної роботи, зміцнюється матеріально-технічна база школи. Господарським способом здійснюється будівництво тиру, приміщення шкільної майстерні, шкільного гардеробу, упорядковується територія, проводиться реконструкція тепломережі та спортивного залу, змінюється система енергозбереження, каналізаційна система підключена до загальної селищної.
У 1983 році за значні успіхи у педагогічній роботі, активну участь у громадсько-політичному житті вчителька Дзюблюк Н.П. нагороджена значком «Отличник просвещения СССР».
Учні школи, вчителі беруть найактивнішу участь у будівництві стадіону селища.
За сприяння директора Дунаєвецької лісоторгової бази Рогожі М.М. в грудні 1989 року школа першою в районі придбала комп’ютерний клас «Корвет».
Покращується успішність учнів школи, їх участь у предметних олімпіадах, роботі МАН. Особливе місце займає участь у районних та обласних спортивних змаганнях, художній самодіяльності. Відновлюється робота предметних гуртків, особливу популярність серед учнів займає гурток духових інструментів.
Удосконалюється методична робота вчителів, присвоюється звання «Вчитель – методист» Дзюблюк Н.П., Осіповій Є.М., «Старший вчитель» Олійник Н.П., Шумило В.С., Осіпову М.А., нагороджується значком «Відмінник народної освіти України» Чоловська С.І.
РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
24 серпня 1991 року – День проголошення незалежності України, став днем початку перебудови всієї системи освіти. Здійснюється перебудова всієї навчально-виховної роботи з учнями, впроваджується 12 бальна система оцінювання знань, реалізуються принципи особистісно-орієнтованого навчання.
В 1991 році відкрито ДЮСШ, філіал Дунаєвецької музичної школи. Великою радістю стала подія 1996 року – газифікація шкільної котельні.
Велика увага традиційно приділяється організації гарячого харчування учнів. Саме працьовитість, наполегливість, доброзичливість працівників кухні, сумлінне ставлення до службових обов'язків всього обслуговуючого персоналу сприяє успішному навчанню, зміцненню здоров'я школярів.
Враховуючи інтереси дітей, наявну матеріальну базу, кадровий потенціал школа обирає природничо-математичний та суспільно-гуманітарний профілі навчання. Оновлюється база комп'ютерного забезпечення, укомплектовується два комп'ютерних класи найновішого зразка.
За успіхи в роботі вчителі школи Осіпов М.А., Дмітрієв П.О., Петров П.Г., Шумило В.С., Маркова М.Ф., Богуш В.С. нагороджені значком «Відмінник освіти України».
Велику допомогу по зміцненню матеріально-технічної бази надає випускник школи 1972 року, народний депутат України багатьох скликань, голова Всеукраїнської партії "Народна Влада" Йосип Вікентійович Вінський. За його сприяння в 2008 році здійснюється заміна 142 вікон, одержано автомобіль ГАЗель, у 2009 році облаштовується шкільне подвір'я, у 2010 році – побудовано внутрішні туалети, у 2011 році – оформляється парадний вхід школи.
Школа з 2006 року є центром шкільного округу. В школі навчаються учні з восьми населених пунктів району. В 2009 році за успіхи у розбудові освіти району колектив школи занесений на районну дошку пошани.
В 2011 році школу підключено до швидкісного Інтернету.
У 2018 році школі навчається 309 учнів, працює 34 педагоги. За роки роботи школи її закінчило близько 3 тисяч випускників, які беруть активну участь у розбудові нашої незалежної держави.
У 2021 році, кількість здобувачів освіти складає 330 осіб.