Заходи безпеки під час дії воєнного стану

Дата: 24 серпня 2022 о 09:35, Оновлено 23 жовтня 2023 о 16:06

Дунаєвецький ліцей

Новодунаєвецької селищної ради Хмельницької області

НАКАЗ

31.08.2023                         смт. Дунаївці                               №

Про затвердження алгоритму

дій для працівників ліцею

під час повітряної тривоги

Відповідно до рекомендацій МОН, рекомендацій відділу ОППР та ЗЦЗ

Кам’янець-Подільського РУ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області,

НАКАЗУЮ:

1. Покласти відповідальність за евакуацію здобувачів освіти з приміщення ліцею на інженера з ОП та ТБ Попелюха О.М., педагога-організатора Попову І.К., класних керівників та класоводів 1-11 класів.

2. Інженеру з ОП та ТБ, Попелюху О.М.:

2.1. Ознайомити працівників ліцею з місцем розташування укриття, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому.

2.2.   Провести інструктажі з працівниками ліцею, якими мають бути їх дії під час повітряної тривоги та інших сигналів ДСНС.

2.3.   Обговорити з класоводами та класними керівниками, які необхідні речі учасники освітнього процесу мають узяти із собою в укриття.

2.4.   Розподілити учасників освітнього процесу в укритті з урахуванням місткості.

2.5.   Встановити покажчики напрямку руху до укриття для швидкого та безпечного переміщення.

2.6. Ознайомити працівників ліцею із схемою евакуації з приміщення ліцею.

2.7. Слідкувати за поведінкою здобувачів освіти під час евакуації до укриття з приміщення ліцею.

2.8. Перевірити наявність здобувачів освіти у приміщенні ліцею та на подвір’ї ліцею і разом з ними пройти в укриття (за наявності таких здобувачів освіти).

2.9. Інженер з ОП та ТБ останнім покидає приміщення та територію ліцею, перевіривши, що жодного учня немає.

3. Завгоспу ліцею, Попову О.Г.:

3.1. Перевірити справність системи оповіщення здобувачів освіти під час сигналу повітряної тривоги.

3.2. Контролювати наявність доступу до усіх запасних виходів із приміщення ліцею.

4. Класоводам і класним керівникам, педагогічним працівникам ліцею:

4.1. Ознайомити здобувачів освіти з місцем розташування укриття, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому.

4.2. Ознайомити здобувачів освіти, які необхідні речі вони повинні узяти з собою в укриття.

4.3. У разі сигналу повітряної тривоги організувати й супроводжувати переміщення учасників освітнього процесу до укриття з дотриманням правил безпеки та правил дорожнього руху.

4.4. Після завершення небезпеки та оголошення скасування сигналу організувати безпечне повернення з дотриманням правил безпеки та правил дорожнього руху здобувачів освіти до приміщення ліцею.

4.5. Контролювати присутність здобувачів освіти в укритті під час повітряної тривоги, їх психологічний стан та стан здоров’я.

4.6. Сповіщати батьків здобувачів освіти про переміщення дітей до укриття та про повернення здобувачів освіти з укриття до приміщення ліцею.

4.7. Допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.

4.8. Здійснювати під час перебування в захисній споруді необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування здобувачів освіти в укритті.

4.9. У середині захисної споруди допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.

5. Технічним працівникам ліцею, Дмітрієвій О.Ф., Гриневич Н.А., Крижанівській О.А.:

5.1. Вмикати оповіщення (три короткі дзвінки) під час повітряної тривоги та інших сигналів ДСНС.

5.2. Перевірити усі приміщення закладу на наявність здобувачів освіти, працівників освіти після евакуації здобувачів освіти із приміщення ліцею.

5.3. Зачинити всі приміщення в ліцеї та приміщення самого ліцею після евакуації здобувачів освіти та працівників ліцею.

5.4. Пройти в укриття із приміщення ліцею під час оголошення сигналу повітряної тривоги та інших сигналів ДСНС.

6. Здобувачам освіти ліцею:

6.1. Мати з собою «тривожний рюкзак».

6.2. Після оголошення сигналу повітряної тривоги та інших сигналів ДСНС пройти під керівництвом вчителя до укриття згідно схеми евакуації з дотриманням правил дорожнього руху.

6.3. Швидко та без паніки зайняти місце у захисній споруді.

6.4. Під час оголошення сигналу повітряної тривоги по дорозі зі школи чи до школи вибрати безпечний і найближчий маршрут руху до укриття або повернутися додому в безпечне місце.

6.5. Якщо повітряна тривога застала на вулиці і немає укриття поблизу, але вже чутно звуки вибухів, потрібно впасти на землю та накрити голову руками, за можливості шукати заглиблення, яму, в якій можна сховатись, або високий бордюр.

6.6. Якщо тривога застала вдома, швидко одягнутися, закрити вікна, вимкнути газ, водопостачання, електрику. Взяти «тривожний рюкзак» і найкоротшим шляхом прямувати до найближчого укриття, якщо немає можливості спуститися в укриття, дотримуватися правила двох стін.

6.7. Якщо здобувачі освіти знаходяться на подвір’ї ліцею, то повинні під час сигналу повітряної тривоги із черговим працівником пройти до укриття.

7.  Медичній сестрі ліцею, Ластов’як О.В.:

7.1. Зібрати необхідні медичні матеріали, які потрібні під час евакуації до укриття.

7.2. Контролювати психологічний  стан та стан здоровя здобувачів освіти та працівників ліцею під час евакуації та під час перебування в укритті.

7.3. Надавати першу медичну допомогу здобувачам освіти та працівникам ліцею у разі необхідності.

8. Працівникам їдальні ліцею, Ненадович А.П., Гуляс Л.В., Швець І.В.:

8.1. Слідкувати щоб здобувачі освіти та працівники ліцею не перебували у їдальні ліцею під час оголошення сигналу повітряної тривоги та інших сигналів ДСНС.

8.2. Пройти в укриття із приміщення їдальні та ліцею під час оголошення сигналу повітряної тривоги та інших сигналів ДСНС.

9. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.