ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ – НАЙЦІННІШЕ НАДБАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Шановні батьки!
Щоб захистити дитину від отруєнь, кишкових та інфекційних хвороб необхідно дотримуватись наступних санітарно-гігієнічних правил:
– утримувати дитину в чистоті, до навчального закладу приводити в охайному одязі;
– мити руки після повернення додому з вулиці, після туалету, перед їжею;
– овочі та фрукти мити під проточною водою та ошпарювати окропом;
– пити тільки переварену або бутильовану воду;
– у жодному випадку не годувати дитину грибами, сушеною чи в'яленою рибою, а також м'ясними, рибними та молочними стравами, які зберігалися неналежним чином або мають прострочений термін вживання;
– не годувати дитину продуктами, що придбані у вуличних торгівців;
– під час поширення інфекцій якомога рідше перебувати з дитиною в публічних місцях;
– уникати контакту з людьми з підозрою на інфекційні захворювання;
– при підозрі на захворювання негайно викликати лікаря та сповістити медичну сестру закладу;
– не займатися самолікуванням.
Шановні батьки, радимо своєчасно проводити профілактичні щеплення від дитячих інфекцій.
Швидка медична допомога – «103»
Щоб не було шкоди!
Дитину не відірвати від телевізора? Потрібно терміново вживати заходів:
- Психологи та окулісти радять молодшим школярам не проводити біля екрану більше 40 хвилин.
- Ретельно відбирайте мультфільми та фільми для дитини. Не довіряйте рекламі. Спочатку подивіться фільм са ми, перш ніж пропонувати його дитині.
- Обзаведіться набором якісних аудіозаписів народних казок, постановок дитячих вистав і аудіокнигами. Запропонуйте дитині послухати Дитяче радіо онлайн. Сприйняття інформації через слух розвиває мислення дитини.
- Пам'ятайте, що зв'язне мовлення у дітей розвивається в процесі безпосереднього спілкування.
- Намагайтеся приділяти якомога більше часу читанню книг, активних ігор і розмов з дитиною.
Як допомогти дитині у підготовці домашніх завдань? Поради батькам учнів середніх класів
Навчання – процес тривалий, і його успішність залежить від старанності учнів, їх наполегливості, а також регулярного виконання поставлених завдань. При цьому роль баків у процесі виконання учнями завдань часто нівелюється. Насамперед, батьки можуть не тільки контролювати виконання учнями завдань, але й створювати для цього якомога більш сприятливі умови.
Що саме можуть зробити батьки, аби навчання біло легшим для їх дітей? Виявляється, не так вже й мало.
1. Намагайтеся створити умови, які допоможуть полегшити навчання дитини:
- побутові ( організація повноцінного харчування, режиму, спокійний і достатній сон, затишна атмосфера, наявність зручного та достатнбо освітленого місця для занять);
- емоційні ( демонструйте віру в дитину, не втрачайте надії на успіх, виявляйте терпіння, не ображайте в разі невдач);
- культурні (забезпечте дитину довідниками, словниками, посібниками, атласами, книгами зі шкільної програми; намагайтеся разом дивіться навчально-пізнавальні програми, обговорюйте побачене й почуте).
2. Слухайте свою дитину: нехай вона читає вголос, переказує те, що треба запам’ятати, перевіряйте знання за питаннями в підручнику.
3. Регулярно ознайомлюйтеся із розкладом уроків та факультативів, гуртків та додаткових занять для того, аби мати можливість проконтролювати й надати посильну допомогу (подати ідею, рекомендацію тощо).
4. Діліться з дітьми знаннями з галузі, в якій маєте успіх. Натхненні позитивним прикладом, вони із захватом сприйматимуть нову інформацію.
5. Пам’ятайте, що в центрі уваги батьків завжди повинна бути не оцінка, а знання, навіть якщо ними не можна скористатися сьогодні. Тому думайте про майбутнє й пояснюйте дітям, де й коли ці знання стануть у пригоді.
6. Не залишайте без уваги вільний час дитини. Намагайтесь організувати цей час таким чином, аби дитина могла розвиватися й зростати.
7. Не порівнюйте її успіхи з успіхами інших. Кожна людина – унікальна й неповторна.
8. Пам’ятайте, що, за науково обґрунтованими нормами, над виконанням усіх домашніх завдань учні 5-6 класів повинні працювати до 2,5 годин, учні 7-8 класів – до 3 годин, а учні 8-9 класів – до 4 годин.
9. Створюйте в родині власні традиції й ритуали, які будуть стимулювати навчальну активність дітей. Використовуйте позитивний досвід своїх батьків чи знайомих.