26 квітня – День Чорнобильської трагедії
Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
Після аварії на ЧАЕС радіоактивні елементи (йод, цезій, стронцій, плутоній) осіли на лісах, пофарбувавши їх у червоно-рудий колір, у ґрунтах... Йод розщепився за 3 місяці після аварії. А от для того, щоб з ґрунту зник радіоактивний цезій (шляхом природного напіврозпаду цього елемента) потрібно 300 років. У 1986 році він випав з радіоактивними дощами, рознісся вітром по всіх 25 областях України.
26 квітня – день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які у цей день брали участь в процесі ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він на віки закарбується у пам'яті українців. То ж вшановуємо людей, які боролись за лякнайшвидшу ліквідацію цієї масштабної трагедії щоб забезпечити здорове життя своїх нащадків.
Щороку, 26 квітня ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії. Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про цей подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу!