Підсумки проведення триденних навчально-польових зборів

Date: 2 травня 2018 о 13:20, Refreshed 4 травня 2018 о 13:18

24-26 квітня відбулися навчально-польові збори для учнів 11 класу під керівництвом вчителя Стрельського В.В.

Уже другий рік поспіль НПЗ відбувається на базі НВК "Малієвецька ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ". Саме тут є усе необхідне для проведення таборування допризовників громади. Цьогоріч у зборах прийняло участь 33 юнаки та 14 дівчат.

У ході навчально-польових зборів учні практично відпрацювали навички прийомів, дій і нормативів з військової справи, прикладної фізичної підготовки, метання гранати, розбирання та збирання автомата калашнікова, облаштування блокпоста, несення служби нарядом по роті, також надання першої домедичної допомоги.

Особливу увагу викладачі приділили стройовій підготовці, дотриманню розпорядку дня, статуним взаєминам та злагодженню підрозділів.

Керівниками зборів та дирекцією місцевої школи було зроблено усе для створення умов схожих із казармою. Це і трьохразове гаряче харчування, лазня, добре підготовлена матеріальна база.

Цікавою та відвертою була бесіда з представниками патрульної поліції Дунаєвецького району. Не зважаючи на насичений графік несення патрульної служби поліцейські продемонстрували свою екіпіровку, розповіли про непростий щоденний режим роботи та навіть дозволили учням приміряти бронежелет та каску.

На третій день юнаки мали нагоду отримати перший досвід стрільби із бойової зброї (автомата Калашнкова) на військовому полігоні В/ч А 4239.

Важко переоцінити важливість подібних заходів, оскільки військово-патріотичне виховання є складовою системи національного виховання, що передбачає виховання високого ідеалу служіння народові, формування почуття патріотичму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей, підвищення престижу військової служби, розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Української держави і служби у Збройних Силах України.

Під час того, як упродовж трьох днів наші юнаки-одиннадцятикласники займалися військовою підготовкою на базі Малієвецького НВК, дівчата проходили практичний  курс надання медичної допомоги на базі Дунаєвецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Учениці робили перевязки, міряли артеріальний тиск людям, що приходили на обстеження, вчилися ставити уколи, практикували зупинки кровотеч різних видів, накладання шин при переломах, надання невідкладної допомоги при отруєннях, засоби реанімації при зупинці дихання та серцебиття.

Ці навички знадобляться в житті дівчатам, тому,  що інколи  від наших з вами дій може залежати життя людини.