Активний відпочинок у Кривче та екскурсія до Хотина

Date: 12 червня 2018 о 20:04

4 червня група учнів Дунаєвецької загальноосвітньої школи I-III ступенів (5-6 класів та двох вчителів Совецької С. В., Войцехівської В.В.) побували на екскурсії у селі Кривче Тернопільської області. Пам’яткою цього села є «Кришталеві печери», з яких і розпочався туристичний маршрут, що має протяжність два з половиною кілометри та триває близько півтори години. Перші 480 м є штучно прокладеним тунелем, стіни якого виблискують гіпсами, що нагадують листя папороті. На маршруті чергуються коридори і зали, окремі витвори природи отримали власні назви — голова бика, ящірка, слон тощо. Назву «Кришталева» печера отримала завдяки кристалам гіпсу білого, кремового та рожево-бурштинового кольору, що покриває місцями її стіни.

Екскурсійний маршрут печери має електричне освітлення і досить зручний. Для його проходження не потрібно спеціального спорядження та одягу. Але деякі позамаршрутні ділянки печери закриті для туристів з метою запобігання порушенню мікроклімату печери та негативному впливові на ріст і збереження кристалів. Особливістю печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить «Кришталеву» найперспективнішим об'єктом для лікувальних та рекреаційних цілей. Діти з захватом і цікавістю усе це  слухали з вуст екскурсовода та  впізнавали героїв легенд та звірів у пам’ятних скульптурах природного походження.

Далі подорож тривала до Хотинської фортеці, яка є свідком численних війн та баталій. Протягом століть вона була центром розвитку ремесел і торгівлі, культури та економіки. Ця середньовічна красуня може багато розповісти тому, хто побажає вислухати її…

Найцікавішим для дітей виявилося те, що у фортеці проводилися зйомки багатьох художніх фільмів, серед яких «Гадюка», «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Стріли Робін Гуда». Серед недавніх – екранізація твору відомого українського письменника Юрія Мушкетика «Яса» та зйомки кінострічки «Запорозька Січ» за повістю Миколи Гоголя «Тарас Бульба».

На згадку про подорож, якою діти залишились дуже задоволеними, вони придбали сувеніри та з гарними враженнями повернулися додому, ще довго згадуючи почуте про історію рідного краю.