Уроки доброти
Згідно листа МОН України №2.2 - 2526 від 24.09.2018 «Про проведення Всеукраїнського уроку про гуманне та відповідальне ставлення до тварин», благодійною організацією «БФ «Щаслива лапа» було внесено пропозицію щодо проведення в закладах освіти «Всеукраїнського уроку доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», присвяченого Всесвітньому дню тварин, який відзначається 4 жовтня.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та у зв’язку зі зростанням кількості випадків безвідповідального поводження з домашніми тваринами і жорстокого ставлення до безпритульних тварин Міністерство освіти і науки України підтримало проведення 1 - 4 жовтня у закладах освіти відповідних уроків та позакласних заходів. Не залишилась у стороні і наша школа, адже доля чотирилапих друзів так хвилює доброзичливі та милосердні дитячі серця.
У свідомості сучасних дітей уже вибудована власна життєва позиція, сформована на основі поглядів та сприйняття світу їхніми батьками. Головний пріоритет сьогодні – спритність та успіх (котрі найчастіше вимірюються фінансовими здобутками), а не гідність та доброта. Тому тема добра та гуманного ставлення до тварин по-особливому актуальна.
Саме 4 жовтня 2018 року розпочалось для школярів Дунаєвецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів уроком «Доброти», який був проведений кожним класним керівником та класоводом.
Користуючись рекомендованими Міністерством освіти і науки України просвітницько-виховними матеріалами для уроків доброти для кожного класу класоводи та класні керівники зуміли провести змістовні уроки, на яких , проводячи дискусію із учнями, зуміли з’ясувати поняття «добра», «доброти», «милосердя», абстрагуючи ці визначення не лише на людські взаємовідносини, але й на гуманне ставлення до тварин – друзів наших менших.
Діти пройнялись темами, що розглядались на уроках доброти та неодноразово зачіпали гуманне ставлення по відношенню до тварин.
Один із суттєвих показників морального здоров’я нашої нації – ставлення людини до тварини. Завдяки аналітичним звітам вченим вдалось промоніторити статус тварини у світі в різні епохи та у різних країнах. В результаті цього вдалось з’ясувати, що такі поняття як ставлення людини до тварини та рівень духовного розвитку перебувають у певній залежності, а значить – взаємопов’язані. Саме через це найважливіше завдання педагогіки – здійснення просвітницько-виховної діяльності щодо формування у молодого покоління гуманного та відповідального ставлення до природи і, зокрема до тварин, а найважливіше завдання вчителя – пробудити в дитині «іскру» милосердя та співчутливого ставлення до чотирилапих.
Тож насамперед хочеться сказати:
«Твори добро, бо істина проста – наш світ рятує доброта!».