Date: 30 січня 2019 о 09:46, Refreshed 30 січня 2019 о 09:52

Зимовий календар пам’ятних дат для українців позначений перемогами і поразками у боротьбі за право на вільне життя. 29 січня 1918 року – трагічна загибель студентського куреня під Крутами, яка стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. День 22 січня 1919 р. був одним із найпрекрасніших моментів нашої історії, назавжди залишившись у пам'яті українського народу як свято Соборності України.

Оглядаючись на такі знаменні віхи свого родоводу, ми робимо це не просто для того, щоб віддати данину шани, згадати величальними словами їх і все з ними пов’язане. Це і долучення до прикладу та досвіду попередніх поколінь з їхніми героїкою і трагізмом, перемогами і поразками, жертовністю і помилками. Тільки з такого сплаву поваги і любові та об’єктивного знання минуле постає перед нами орієнтиром у творенні сьогодення.

Саме з такою метою 25 січня у актовій залі Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено учнівську науково-теоретичну конференцію «Бій під Крутами та проголошення Соборності України в контексті  сучасного прочитання». Розпочався захід із хвилини мовчання у пам'ять про тих, хто боронив незалежність та цілісність нашої держави. Модерувала конференцію вчитель історії Анастасія Надвідна. Зі змістовними доповідями перед присутніми виступили учні нашої школи:

• Ольга Радецька (10-А клас) «Історія Дня Соборності України»
  • Софія Антонюк (10-Б клас) «День Соборності в історичній пам’яті українців»
  • Віталій Ковальчук (9-Б клас) «Подвиг героїв-крутянців через призму сучасності»
  • Дарина Гладка (10-Б клас) «Соборність та сучасні виклики»

Підготовка та участь в конференції стала для вихованців школи спробою долучитись до наукової творчості та по-сучасному переосмислити важливі історичні події та процеси столітньої давності. Активним співорганізатором заходу виступили органи учнівського самоврядування школи. Із вітальним словом до вчителів та учнів звернувся президент школи Андрій Вельц. Андрій зазначив на важливості підтримки учнівською молоддю українських національних традицій, зокрема, через проведення таких конференцій. На завершення всі присутні виконали держаний гімн України. Загалом захід було організовано та проведено на належному рівні.

Соборність - це символ. Символ боротьби за волю та незалежність. Порозуміння між людьми. Це часточка надії  і віри у світле майбутнє. Зважаючи на останні процеси в житті нашої держави, пам'ять та вшанування Дня Соборності України є можливістю зберегти свою українську ідентичність та вкотре перед усім світом продемонструвати, що українці – єдині!

Текст публікації

підготувала